Main Menu
User Menu

Náhradní oddíl útočných děl 400 [1942-1944]

400th Assault Gun Replacement Battalion

Sturmgeschütz-Ersatz-Abteilung 400

     
Název:
Name:
Náhradní oddíl útočných děl 400
Originální název:
Original Name:
Sturmgeschütz-Ersatz-Abteilung 400
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
09.01.1944
Nástupce:
Successor:
Náhradní oddíl útočných děl 400 + Výcvikový oddíl útočných děl 400
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.12.1942-01.07.1943 Vojenský okruh Generalgouvernement
01.07.1943-28.08.1943 Velitelství německých jednotek v Dánsku
28.08.1943-15.12.1943 Velitelství branné moci Dánsko
Dislokace:
Deployed:
01.12.1942-DD.MM.RRRR Jüterbog, ? /

Velitel:
Commander:
01.12.1942-09.01.1944 Bergmann, ? (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.axishistory.com
www.die-sturmartillerie.com
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Nahradni-oddil-utocnych-del-400-1942-1944-t221857#618805Verze : 2
MOD