Main Menu
User Menu

Náhradní oddíl stíhačů tanků 3 [1940-1942]

3rd Tank Destroyer Replacement Battalion

Panzerjäger-Ersatz-Abteilung 3

     
Název:
Name:
Náhradní oddíl stíhačů tanků 3
Originální název:
Original Name:
Panzerjäger-Ersatz-Abteilung 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Protitankový náhradní oddíl 3
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1942
Nástupce:
Successor:
Náhradní oddíl stíhačů tanků 3 + Výcvikový oddíl stíhačů tanků 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1940-15.05.1942 Divize č. 153
15.05.1942-07.07.1942 Divize č. 233 (motorizovaná)
07.07.1942-01.10.1942 233. divize tankových granátníků
Dislokace:
Deployed:
01.04.1940-01.10.1942 Postupim, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL CZ: https://www.valka.cz/Nahradni-oddil-stihacu-tanku-3-1940-1942-t236679#654101Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/3rd-Tank-Destroyer-Replacement-Battalion-t236679#654101Version : 0
MOD