Main Menu
User Menu

Náhradní oddíl stíhačů tanků 1 [1940-1942]

1st Tank Destroyer Replacement Battalion

Panzerjäger-Ersatz-Abteilung 1

     
Název:
Name:
Náhradní oddíl stíhačů tanků 1
Originální název:
Original Name:
Panzerjäger-Ersatz-Abteilung 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.03.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Protitankový náhradní oddíl 1
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1942
Nástupce:
Successor:
Náhradní oddíl stíhačů tanků 1 + Výcvikový oddíl stíhačů tanků 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.03.1940-09.05.1942 Divize č. 141
09.05.1942-01.10.1942 Velitelství rychlých jednotek I
Dislokace:
Deployed:
16.03.1940-30.09.1940 Allenstein, ? /
30.09.1940-07.07.1941 Praha, ? /
07.07.1941-01.10.1942 Allenstein, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL CZ: https://www.valka.cz/Nahradni-oddil-stihacu-tanku-1-1940-1942-t236620#653961Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/1st-Tank-Destroyer-Replacement-Battalion-t236620#653961Version : 0
MOD