Main Menu
User Menu

Náhradní motocyklistický střelecký prapor 6 [1940-1942]

6th Replacement Motorcycle Rifle Battalion

Kradschützen-Ersatz-Bataillon 6

     
Název:
Name:
Náhradní motocyklistický střelecký prapor 6
Originální název:
Original Name:
Kradschützen-Ersatz-Bataillon 6
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Schützen-Ersatz-Bataillon 4
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1942
Nástupce:
Successor:
Náhradní motocyklistický střelecký prapor 6 + Výcvikový motocyklistický střelecký prapor 6
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1940-13.05.1942 Divize č. 166
13.05.1942-01.10.1942 Velitelství rychlých jednotek VI
Dislokace:
Deployed:
01.12.1940-01.10.1942 Iserlohn, ? /

Velitel:
Commander:
18.05.1942-31.08.1942 Schmidmann, Horst (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL CZ: https://www.valka.cz/Nahradni-motocyklisticky-strelecky-prapor-6-1940-1942-t236884#654656Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/6th-Replacement-Motorcycle-Rifle-Battalion-t236884#654656Version : 0
MOD