Nacionálněsocialistická péče o blaho lidu

National Socialist People's Welfare
Nationalsozialistische Volkswohlfahrt
Nationalsozialistische Volkswohlfahrt (NSV)
Nacionálněsocialistická péče o blaho lidu- k NSDAP přidružená organizace
(Založeno během linkování)
URL : https://www.valka.cz/Nacionalnesocialisticka-pece-o-blaho-lidu-t68612#240571 Verze : 0
Národnosocialistická organizácia pre dobročinnosť
Nationalsozialistische Volkswohlfahrt (NSV)
Vznikla nariadením A. Hitlera zo dňa 3.5.1933 a od 29.3.1935 sa stala pridruženou organizáciou NSDAP, pričom prevzala aj jej regionálne členenie. Viedol ju SS-Gruppenführer Erich Hilgenfeldt a v roku 1938 mala 11 mil. členov.


Okrem nej existovali aj ďalšie charitatívne, najmä cirkevné, organizácie, avšak dňa 22.8.1944 Hitler rozhodol o tom, že NSV bude jediným „nositeľom starostlivosti o národ“. Okrem podpory chudobným spadali do jej činnosti i zdravotné poradenstvo a starostlivosť, liečebné procedúry, hromadné vyšetrenia, podpora umelcov trpiacich nedostatkom, staničná služba, potravinová pomoc, starostlivosť o deti a mládež, rekreácie na vidieku.zdroj:
vlastné poznámky
URL : https://www.valka.cz/Nacionalnesocialisticka-pece-o-blaho-lidu-t68612#240601 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více