Main Menu
User Menu

Mýtna

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Mýtna
Originální název:
Original Name:
Mýtna
Další názvy:
Other Names:
Vamoslehota, Wamuslehutaya (1393), Wamosfalva (1467), Mitna (1773); maďarsky Vamosfalva.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°28'00.49"N 19°33'08.65"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1393
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Zvonica neskorobaroková zo začiatku 19. storočia
Kúria klasicistická z polovice 19. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.mytna.sk
URL : https://www.valka.cz/Mytna-t126748#429287Verze : 0
MOD