Mustangy stíhacích es 8.USAAF - Jerry Scutts

Diskuse
8. letecká armáda USA se převalila přes Německo behěm Druhé světové války, a zanechala za sebou jen trosky, které již nebyli schopné vyrábět zbraně a podporovat německou válečnou bestii. "Velké hochy" jak přezdívali bombardérům byla třeba chránit během jejich mohahodinových "výletech" nad nepřátelské území, a protože žádná ze současných stíhaček neměla tak dlouhou výdrž, vznikl nový stíhací letoun, P-51 Mustang. Jeden z nejlepších letounů Druhé světové války, ohromující svým doletem, rychlostí, ladností a neuvěřitelnou bojovou silou se stal inspirací pro autora této knihy, která přináší historii letounu, některých squadron, které byly tímto letounem vybaveny, jednotlivé příběhy pilotů a přehledy jejich úspěchů i tragédií. K hlavním lákadlům této knihy patří zcela určitě mnoho stran bokorysů letounů, zachycující kresby a marking jednotlivých strojů, jejich označení a barevnou kamufláž, včetně stručné historie toho kterého letounu.


Vydalo nakladatelství Mustang, 96 str., prodejní cena 129,- Kč
URL : https://www.valka.cz/Mustangy-stihacich-es-8-USAAF-Jerry-Scutts-t5976#14022Verze : 0
MOD
No, tahle kniha je hroznej brak, pan Scutts napsal už originál opravdu prapodivně, ale když má někdo potřebu si tohle dílko o Mustanzích koupit, tak alespoň v originále, český překlad od Mustangu je opravdu odpornej... Mám je obě (Osprey i Mustang) k porovnání, vím, o čem mluvím, někdy se překlad úplně rozchází s originálem, tedy publikací Osprey... 0X
Úplně vyhozené peníze...
URL : https://www.valka.cz/Mustangy-stihacich-es-8-USAAF-Jerry-Scutts-t5976#43458Verze : 0
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!