Main Menu
User Menu

Muránska Lehota

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Muránska Lehota
Originální název:
Original Name:
Muránska Lehota
Další názvy:
Other Names:
(1453) Lehota, (1551) Lehota Maior, (1573) Lehotka, Lehotta Maior et Minor, (1672) Murany Lehota, (1773) Muranska Lehota; maďarsky Muránylehota, Murányszbadi.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°43'41.89"N 20°02'53.12"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1453
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky klasicistický z roku 1826
- Pamätná tabuľa padlým v 1. svetovej vojne z roku 1928
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.muranskalehota.webnode.sk
URL : https://www.valka.cz/Muranska-Lehota-t127149#430456Verze : 0
MOD