Main Menu
User Menu

Muránska Huta

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Muránska Huta
Originální název:
Original Name:
Muránska Huta
Další názvy:
Other Names:
(1691) Officina Vitraria, (1808) Murány-Huta, Muránska Huť, (1920) Muráňska Huta; maďarsky Murányhutta.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°46'38.33"N 20°06'45.99"E
Místní části:
Local Municipalities:
Predná Hora
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1691
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky klasicistický z roku 1831
- Kaštieľ a lovecký zámoček bulharského cára Ferdinda I. Coburga neobarokový zo začiatku 20. storočia
- Pomník SNP z roku 1945
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Bydlisko:
Ferdinand I. (* 26. február 1861, Viedeň – + 10. september 1948, Coburg), narodený ako Ferdinand Maximilian Karl Leopold Maria Sasko-cobursko-gothajský
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.muranskahuta.ocu.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Muranska-Huta-t127148#430455Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Revuca-t127148#430455Version : 0
MOD