Main Menu
User Menu

Mučín

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Mučín
Originální název:
Original Name:
Mučín
Další názvy:
Other Names:
(1246) Mwszink, (1275) Muchun, (1448) Mochi, (1496) Muchyn, (1864) Mutsin, (1920) Mučíň, (1927) Mučín, maďarsky Mucsiny.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°14'42.35"N 19°41'58.43"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1246
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kúria klasicistická z 1. polovice 19. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.mucin.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Mucin-t126749#429288Verze : 0
MOD