Main Menu
User Menu

Motorisovaný pěší prapor II/20 [1941-1943]

2nd Motorised Infantry Battalion of the 20th Motorised Infantry Regiment / Motorizovaný peší prápor II/20

     
Název:
Name:
Motorisovaný pěší prapor II/20
Originální název:
Original Name:
Motorizovaný peší prápor II/20
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.07.1941-01.08.1943 Motorisovaný pěší pluk 20
Dislokace:
Deployed:
25.07.1941-01.08.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
21.03.1942-04.08.1942 Budínsky, Eugen (Major)
03.07.1943-01.08.1943 Domes, Walter (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.07.1941-01.08.1943 Kulometná rota 8/20
25.07.1941-01.08.1943 Motorisovaná pěší rota 5/20
25.07.1941-01.08.1943 Motorisovaná pěší rota 6/20
25.07.1941-01.08.1943 Motorisovaná pěší rota 7/20

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL CZ: https://www.valka.cz/Motorisovany-pesi-prapor-II-20-1941-1943-t187674#545771Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/2nd-Motorised-Infantry-Battalion-of-the-20th-Motorised-Infantry-Regiment-Motorizovany-pesi-prapor-II-20-t187674#545771Version : 0
MOD