Main Menu
User Menu

Motorisovaný pěší prapor I/21 [1941-1943]

1st Motorised Infantry Battalion of the 21st Motorised Infantry Regiment / Motorizovaný peší prápor I/21

     
Název:
Name:
Motorisovaný pěší prapor I/21
Originální název:
Original Name:
Motorizovaný peší prápor I/21
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.07.1941-01.08.1943 Motorisovaný pěší pluk 21
Dislokace:
Deployed:
25.07.1941-01.08.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
25.07.1941-01.12.1941 Husár, Jozef (Major)
01.12.1941-01.10.1942 Domes, Walter (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.07.1941-01.08.1943 Kulometná rota 4/21
25.07.1941-01.08.1943 Motorisovaná pěší rota 1/21
25.07.1941-01.08.1943 Motorisovaná pěší rota 2/21
25.07.1941-01.08.1943 Motorisovaná pěší rota 3/21

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL CZ: https://www.valka.cz/Motorisovany-pesi-prapor-I-21-1941-1943-t187682#545779Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/1st-Motorised-Infantry-Battalion-of-the-21st-Motorised-Infantry-Regiment-Motorizovany-pesi-prapor-I-21-t187682#545779Version : 0
MOD