Main Menu
User Menu

Motorisovaný pěší prapor I/20 [1941-1943]

1st Motorised Infantry Battalion of the 20th Motorised Infantry Regiment / Motorizovaný peší prápor I/20

     
Název:
Name:
Motorisovaný pěší prapor I/20
Originální název:
Original Name:
Motorizovaný peší prápor I/20
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.07.1941-01.08.1943 Motorisovaný pěší pluk 20
Dislokace:
Deployed:
25.07.1941-01.08.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
25.07.1941-20.11.1941 Šmigovský, Ján (Major)
20.11.1941-01.01.1942 Heidler, Karol (Major)
01.01.1942-05.05.1942 Heidler, Karol (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.07.1941-01.08.1943 Kulometná rota 4/20
25.07.1941-01.08.1943 Motorisovaná pěší rota 1/20
25.07.1941-01.08.1943 Motorisovaná pěší rota 2/20
25.07.1941-01.08.1943 Motorisovaná pěší rota 3/20

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL CZ: https://www.valka.cz/Motorisovany-pesi-prapor-I-20-1941-1943-t187673#545770Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/1st-Motorised-Infantry-Battalion-of-the-20th-Motorised-Infantry-Regiment-Motorizovany-pesi-prapor-I-20-t187673#545770Version : 0
MOD