Main Menu
User Menu

Motorisovaný pěší pluk 21 [1941-1943]

21st Motorised Infantry Regiment / Morizovaný peší pluk 21

     
Název:
Name:
Motorisovaný pěší pluk 21
Originální název:
Original Name:
Morizovaný peší pluk 21
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1943
Nástupce:
Successor:
Pěší pluk 21
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.07.1941-01.08.1943 Rychlá divise
Dislokace:
Deployed:
25.07.1941-26.03.1945 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
25.07.1941-01.12.1941 Černek, Ján (Podplukovník)
01.12.1941-17.02.1942 Husár, J. (Podplukovník)
17.02.1942-19.07.1942 Širica, Michal (Podplukovník)
19.07.1942-01.12.1942 Zverin, Ondrej (Podplukovník)
19.07.1943-01.08.1943 Pulkrábek, Ján (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.07.1941-01.08.1943 Horská kanonová baterie 21
25.07.1941-01.08.1943 Motorisovaný pěší prapor I/21
25.07.1941-01.08.1943 Motorisovaný pěší prapor II/21
25.07.1941-01.08.1943 Rota kanónů proti útočné vozbě 21

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
V období červenec 1941 až srpen 1943 krycí jméno "David"
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Motorisovany-pesi-pluk-21-1941-1943-t187681#545778Verze : 2
MOD