Main Menu
User Menu

Motorisovaný pěší pluk 20 [1941-1943]

20th Motorised Infantry Regiment / Morizovaný peší pluk 20

     
Název:
Name:
Motorisovaný pěší pluk 20
Originální název:
Original Name:
Morizovaný peší pluk 20
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1943
Nástupce:
Successor:
Pěší pluk 20
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.07.1941-01.08.1943 Rychlá divise
Dislokace:
Deployed:
25.07.1941-26.03.1945 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
25.07.1941-01.12.1941 Zverin, Ondrej (Podplukovník)
01.12.1941-29.04.1942 Králik, Alojz (Podplukovník)
29.04.1942-01.09.1942 Stojan, František (Podplukovník)
01.09.1942-DD.04.1943 Markus, Mikuláš (Podplukovník)
DD.04.1943-01.08.1943 Želinský, Štefan (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.07.1941-01.08.1943 Horská kanonová baterie 20
25.07.1941-01.08.1943 Motorisovaný pěší prapor I/20
25.07.1941-01.08.1943 Motorisovaný pěší prapor II/20
25.07.1941-01.08.1943 Rota kanónů proti útočné vozbě 20

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
V období červenec 1941 až srpen 1943 krycí jméno "Matúš"
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Motorisovany-pesi-pluk-20-1941-1943-t187672#545769Verze : 3
MOD