Main Menu
User Menu

Motocyklistický střelecký prapor 20 [1940-1943]

20th Motorcycle Rifle Battalion

Kradschützen-Bataillon 20

     
Název:
Name:
Motocyklistický střelecký prapor 20
Originální název:
Original Name:
Kradschützen-Bataillon 20
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
III. prapor Pěšího pluku 115
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1943
Nástupce:
Successor:
Tankový průzkumný oddíl 20
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.11.1940-01.04.1943 20. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
04.11.1940-DD.MM.RRRR Bielefeld, ? /

Velitel:
Commander:
04.11.1940-DD.03.1941 Mowitz, ? (Major)
DD.03.1941-26.07.1941 Hettinga, von (Major)
16.08.1941-21.02.1942 Wolf, ? (Major)
21.02.1942-DD.03.1942 Romey, ? (Hauptmann)
DD.03.1942-21.05.1942 Kempchen, ? (Oberstleutnant)
21.05.1942-01.04.1943 Schönbeck, Johannes (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Robert J. Edwards: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Motocyklisticky-strelecky-prapor-20-1940-1943-t229082#636499Verze : 1
MOD