Main Menu
User Menu

Mostní prapor, velitelství [1924-1934]

Headquarters of the Bridge Battalion

     
Název:
Name:
Mostní prapor
Originální název:
Original Name:
Mostní prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.05.1924
Předchůdce:
Predecessor:
Vodní prapor
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1934
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.05.1924-15.09.1925 Velitelství zemského ženijního vojska pro Slovensko
15.09.1925-15.08.1934 Velitelství zemského ženijního vojska v Bratislavě
Dislokace:
Deployed:
21.05.1924-15.08.1934 Bratislava, Dunajské kasárny /

Velitel:
Commander:
21.05.1924-DD.09.1924 Untermüller, Jaroslav (podplukovník ženijního vojska)
DD.09.1924-DD.10.1924 Čermák, Jan (major ženijního vojska)
DD.10.1924-DD.10.1928 Čermák, Jan (podplukovník ženijního vojska)
DD.10.1928-DD.02.1929 Šlejmar, Antonín (major ženijního vojska)
DD.02.1929-DD.10.1929 Liška, Bedřich (podplukovník ženijního vojska)
DD.10.1929-DD.03.1930 Šlejmar, Antonín (major ženijního vojska)
DD.03.1930-DD.02.1934 Liška, Bedřich (podplukovník ženijního vojska)
DD.02.1934-15.08.1934 Klicpera, Josef (podplukovník ženijního vojska)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Mostni-prapor-velitelstvi-1924-1934-t50098#535922Verze : 2
MOD