Main Menu
User Menu

Morita, Hiroši

Hiroshi Morita / 森田広

     
Příjmení:
Surname:
Morita
Jméno:
Given Name:
Hiroši
Jméno v originále:
Original Name:
森田広 / もりた・ひろし
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
09.04.1889 ?, prefektura Wakajama /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
25.02.1977 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pluk těžkého dělostřelectva Port Arthur
velitel: Pluk těžkého dělostřelectva Yokosuka
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
https://sakurataro.org/db/森田広
URL : https://www.valka.cz/Morita-Hirosi-t181581#532089Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Morita
Jméno:
Given Name:
Hiroši
Jméno v originále:
Original Name:
森田広 / もりた・ひろし
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.12.1908-28.05.1910 Vojenská akadémia
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.12.1910 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
06.08.1926 major
08.08.1932 podplukovník
01.03.1937 plukovník
09.03.1940 generálmajor
26.10.1940 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
28.03.1936-01.03.1937 Velitel : Pluk těžkého dělostřelectva Port Arthur
01.03.1937-01.11.1937 Velitel : Pluk těžkého dělostřelectva Port Arthur

Ručně vyplněné položky:
28.03.1936-01.11.1937 velitel Pluku ťažkého delostrelectva Port Arthur
01.11.1937-12.09.1939 velitel Pluku ťažkého delostrelectva Yokosuka
12.09.1939-01.03.1941 nácelník sekcie polného výstrojného matriálu 13. armády
01.03.1941-25.03.1943 velitel polného arzenálu Kwantungskej armády
25.03.1943-07.04.1945 náčelník sekcie polného výstrojného matriálu, Kwantungskej armády
25.03.1943-07.04.1945 náčelník sekcie polného výstrojného matriálu, zásobovacieho inšpektoriátu, Kwantungskej armády
07.04.1945-DD.09.1945 náčelník polného výstrojného matriálu, 2. všeobecnej armády
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
https://sakurataro.org/db/森田広
URL : https://www.valka.cz/Morita-Hirosi-t181581#532093Verze : 1
MOD