Main Menu
User Menu

Mokrance

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Mokrance
Originální název:
Original Name:
Mokrance
Další názvy:
Other Names:
(1317) Mokrunch, (1319) Mokronch, (1332/5) Magrancz, Mokrunch, Mokronch, (1388) Makrianch, (1630) Makrancz, (1808) Makranec, (1920) Makrance, (1927) Mokrance, maďarsky Makranc
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°35'50.97"N 21°01'13.25"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1317
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1945 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.mokrance.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Mokrance-t124243#423337Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Kosice-okolie-t124243#423337Version : 0
MOD