Main Menu
User Menu

Mokrá Lúka

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Mokrá Lúka
Originální název:
Original Name:
Mokrá Lúka
Další názvy:
Other Names:
(1427) Kerekreth, (1468) Mokra Lucca, (1557) Mocra Lwka, (1582) Mukra Luka alias Vizesret, (1773) Mokra Luka; maďarsky Vizesrét.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°40'24.81"N 20°08'56.92"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
-
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol evanjelický tolerančný z roku 1785,
- Kostol rímskokatolícky z 1. štvrtiny 18. stor., barokové zariadenie a drevený maľovaný strop
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.mokraluka.eu
URL : https://www.valka.cz/Mokra-Luka-t127011#429929Verze : 0
MOD