Main Menu
User Menu

Mineki, Toičiró

Toichiro Mineki / 峯木十一郎

     
Příjmení:
Surname:
Mineki
Jméno:
Given Name:
Toičiró
Jméno v originále:
Original Name:
峯木十一郎 / みねき・といちろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.1894 ?, prefektura Niigata /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.1970 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 88. divize
velitel: Karafutská smíšená brigáda
velitel: 4. námořní manévrová brigáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
velitel: 7. pěší brigáda
náčelník štábu: 54. divize
velitel: 221. pěší pluk
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Mineki-Toiciro-t144998#466829Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Mineki
Jméno:
Given Name:
Toičiró
Jméno v originále:
Original Name:
峯木十一郎 / みねき・といちろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-26.05.1916 Vojenská akadémia
26.12.1923-07.12.1926 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1916 podporučík
15.07.1938 plukovník
15.10.1941 generál major
01.03.1945 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1940-15.10.1941 Náčelník štábu : 54. divize
15.10.1941-24.10.1941 Náčelník štábu : 54. divize
01.10.1943-01.03.1944 Velitel : 7. pěší brigáda
27.11.1944-01.03.1945 Velitel : Sachalinská smíšená brigáda
19.03.1945-DD.MM.1945 Velitel : 88. divize
01.03.1945-DD.MM.1945 Velitel : Sachalinská smíšená brigáda

Ručně vyplněné položky:
06.08.1937-19.09.1938 inštruktor na vojnovom kolégiu
19.09.1938-31.01.1939 pridelený k štábu 21. armády
31.01.1939-09.03.1939 velitel 27. náhradného pluku
09.03.1939-01.08.1940 velitel 221. pešieho pluku
01.08.1940-24.10.1941 náčelník štábu 54. divízie
24.10.1941-13.08.1943 velitel posádkovej jednotky Beihai
13.08.1943-01.10.1943 pridelený k veleniu okresu Severnej armády
01.10.1943-01.03.1944 velitel skupiny pechoty 7. divízie (7. pešej brigády)
01.03.1944-27.11.1944 velitel 4. námornej manévrovacej brigády
27.11.1944-19.03.1945 velitel Sachalinskej zmiešanej brigády
19.03.1945-DD.08.1945 88th Division Commander
DD.08.1945-DD.MM.1950 vojnový zajatec, ZSSR
DD.MM.1950-DD.MM.RRRR odsúdený Sovietskym súdom k 20 rokom väzenia, pre vojnové zločiny
DD.MM.1956-DD.MM.RRRR prepustený
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
www.generals.dk

URL : https://www.valka.cz/Mineki-Toiciro-t144998#466830Verze : 0
MOD