Main Menu
User Menu

Milhosť

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Milhosť
Originální název:
Original Name:
Milhosť
Další názvy:
Other Names:
(1318) Superior Nemethy, (1401) Felsewnemety, (1403) Felse-Kysnemethy al. n. Myglez, (1404) Felseu-Kuzepnempthy al. n. Meglez, (1630) Miglecz al. Kis Neethy, (1948) Milhosť; maďarsky Migléc, Miglécnémeti.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°32'21.96"N 21°16'04.60"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1318
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kúria klasicistická z 1. polovici 19. storočia.
Kostol reformovaný neoklasicistický z roku 1887.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1964 až 1986 bola Milhosť súčasťou umelo vytvorenej obce Hraničná pri Hornáde, v ktorej boli zoskupené tri obce - Milhosť, Kechnec a Seňa. V roku 1986 sa obec osamostatnením Milhosti rozpadla a Seňa s Kechnecom tvorili obec Seňa. V rokoch 1938-1945 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Milhost-t124242#423336Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Kosice-okolie-t124242#423336Version : 0
MOD