Main Menu
User Menu

Mijahara, Kunio

Kunio Miyahara / 宮原国雄

     
Příjmení:
Surname:
Mijahara
Jméno:
Given Name:
Kunio
Jméno v originále:
Original Name:
宮原国雄 / みやはら・くにお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
15.07.1874 ?, prefektura Hirošima /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
26.08.1971 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Sasebo
velitel: 2. ženijní prapor
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/宮原国雄
URL : https://www.valka.cz/Mijahara-Kunio-t183104#535056Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Mijahara
Jméno:
Given Name:
Kunio
Jméno v originále:
Original Name:
宮原国雄 / みやはら・くにお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-26.11.1896 Vojenská akadémia
27.12.1897-23.12.1901 Armádna delostrelecká technická škola
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
28.06.1897 podporučík
17.11.1899 poručík
15.11.1902 kapitán
13.11.1907 major
09.05.1913 podplukovník
06.08.1917 plukovník
20.07.1921 generálmajor
02.03.1926 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1925-02.03.1926 Velitel : Pevnost Sasebo

Ručně vyplněné položky:
28.06.1897-DD.MM.RRRR 5. ženijní prapor
23.10.1902-05.12.1902 11. ženijní prapor
05.12.1902-06.04.1904 Resident v UK
06.04.1904-01.06.1904 pridelený k Ministertvu vojny
01.06.1904-21.02.1906 Adjutant, Ženijná sekcia 3. armády
21.02.1906-24.02.1906 pridelený ku Gardovému ženijnému praporu
24.02.1906-DD.MM.RRRR Resident v UK (vojenský výskum)
16.06.1908-09.10.1908 Inštruktor, Armádna delostrelecká technická škola
09.10.1908-31.10.1908 pridelený k Železničnému pluku
31.10.1908-20.10.1910 velitel Železničného praporu
20.10.1910-14.02.1912 Inštruktor, Armádna delostrelecká technická škola
14.02.1912-25.05.1915 ? sekica, Kancelária vojenskej služby Ministertva vojny
18.03.1912-25.05.1915 sekcia Armádneho technického dohladu
25.05.1915-DD.MM.RRRR velitel 2. ženijného praporu
11.09.1916-28.06.1921 sekcia Armádneho technického dohladu
06.08.1917-28.06.1921 náčelník Ženijnej sekcie?, Kancelária vojenskej služby Ministertva vojny
28.06.1921-01.05.1925 Inštruktor, Armádna delostrelecká technická škola
01.05.1925-02.03.1926 velitel pevnosti Sasebo
02.03.1926-26.07.1927 velitel, Armádna delostrelecká technická škola
01.09.1927-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

07.11.1915

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

25.05.1925

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/宮原国雄
URL : https://www.valka.cz/Mijahara-Kunio-t183104#535079Verze : 1
MOD