Main Menu
User Menu

Mašková

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Mašková
Originální název:
Original Name:
Mašková
Další názvy:
Other Names:
Moscvilla (1332), Maskfalu et Lehota (1385), Maschkova (1786), Masskowá (1808); maďarsky Maskova, Maskófalva
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°20'00.80"N 19°33'49.7"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1332
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Zrúcaniny kostola románskeho z 13. storočia, zničeného v 2. svetovej vojne
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodisko:
Daniel Maróthy (1825-1878) – básnik


Pôsobisko:
Koloman Banšell (1850-1887) – básnik, pôsobil tu v rokoch 1851-1859
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Rokoch 1938-1939 časť obce osadilo maďarské vojsko, značnú časť chotára do roku 1945 bola pripojená ku Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.maskova.sk
URL : https://www.valka.cz/Maskova-t126751#429290Verze : 0
MOD