Main Menu
User Menu

Martin Šulc

Diskuse
Komentáře k příspěvkům tohoto autora ...
URL : https://www.valka.cz/Martin-Sulc-t405#2171Verze : 0
MOD
Homosexuálové v nacistických koncentračních táborech


Jedna vec ma zarazilo v tomto článku - a to označenie homosexuálov ako "pink triangles" - nezdá sa mi logické, žeby sa pred WWII a v priebehu WWII v koncentračných táboroch v nemecku používali anglické výrazy. Skôr si myslím že by malo ísť o nemecký výraz.......


Ale môžem sa mýliť.
URL : https://www.valka.cz/Martin-Sulc-t405#164720Verze : 0
MOD
Při sčítání obyvatel ve většině zemí (evropských) byli cikáni vedeni jako buď etnická nebo společenská skupina a bývali vybaveni identifikační kartou. Je těžké rekonstruovat genocidu cikánů zmnoha důvodů, ale jednim z nich bezesporu je, že cikáni až donedávna neměli své mluvčí, kteří by prezentovali cikánskou genocidu široké veřejnosti, není dost historiků a archivářů , kteřá by se mohli zabývat těmito studiemi a výzkumem. Steretypizování cikánů stále přetrváva, at už se jim říká Romové nebo Sintové.


Jeden z lidí, který se skutečně zasloužil o to, aby se osud cikánů za 2. světové války dostal do podvědomí lidi, je Angličan Donald Kenrick a jeho kniha "Gypsies under the Swastika" (Cikáni pod hákovým křížem). Zúčastňuje se vědeckých konferencí a je objektivní ve svém přístupu k této zdaleka ne ještě úplně objasněné trgédie, aniž by ukazoval prstem na jednotlivé země a obviňoval je ze spolupráce na vyhlazování cikánů. (Což se běžně stává během seminářů a konferencí, kde jednotliví reprezentanti buď odmítají nebo vysvětlují podíl zemí na vraždění cikánů).
Člověk může jenom doufat, že i samotní Češi budou mít zájem na seriózních výzkumech osudu cikánského obyvatelstva naší země za války a nakonec i před ní, neboť na rozdíl od židů, cikáni byli pronásledovaní po celou dobu jejich existence na českých a moravských územích v mnohem větší míře a bez přestání.
URL : https://www.valka.cz/Martin-Sulc-t405#234425Verze : 0