Managarov, Ivan Mefoďjevič

Ivan Mefodevich Managarov

Иван Мефодьевич Манагаров

     
Příjmení:
Surname:
Managarov
Jméno:
Given Name:
Ivan Mefoďjevič
Jméno v originále:
Original Name:
Иван Мефодьевич Манагаров
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálplukovník
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
12.06.1889 Jenakijevo /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
27.11.1981 Jalta /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 53. armáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
nositel Zlaté hvězdy Hrdiny Sovětského svazu
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/QHZMt
foto: https://goo.gl/oTNM1
URL : https://www.valka.cz/Managarov-Ivan-Mefodjevic-t124995#425003Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Managarov
Jméno:
Given Name:
Ivan Mefoďjevič
Jméno v originále:
Original Name:
Иван Мефодьевич Манагаров
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1931 Vojensko-politická akademie
DD.MM.RRRR-DD.MM.1947 Vyšší akademické kurzy na Vojenské akademii Klimenta Vorošilova
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
04.06.1940 generálmajor
29.08.1943 generálporučík
29.05.1945 generálplukovník
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
04.01.1942-30.03.1942 Velitel : 16. jezdecký sbor
DD.12.1942-DD.03.1943 Velitel : 41. armáda
DD.03.1943-28.08.1943 Velitel : 53. armáda
29.08.1943-DD.12.1943 Velitel : 53. armáda
DD.03.1944-28.05.1945 Velitel : 53. armáda
29.05.1945-DD.10.1945 Velitel : 53. armáda
19.02.1947-01.04.1949 Velitel : 4. armáda

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.1918-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
DD.MM.1918-DD.MM.1936 zástupce velitele, později velitel pluku
DD.01.1936-DD.06.1938 převelen do Číny a Mongolska
DD.MM.1938-DD.11.1941 velitel 8.jízdní divize
DD.11.1941-DD.01.1942 velitel 26.střeleckého sboru
DD.01.1942-DD.03.1942 velitel 16.jizdního sboru
DD.03.1942-DD.12.1942 velitel 7.jízdního sboru
DD.12.1942-DD.03.1943 velitel 41.armády
DD.03.1943-DD.12.1945 velitel 53.armády
DD.02.1947-DD.06.1947 velitel 4.armády
DD.06.1947-DD.09.1953 velitel Vojsk protivzdušné obrany Kyjevské oblasti
Vyznamenání:
Awards:

28.04.1945

Titul Hrdiny Sovětského svazu a medaile Zlaté hvězdy
Title Hero of the Soviet Union and Gold Star Medal
Звание Героя Советского Союза и медаль "Золотая Звезда"
-

DD.MM.RRRR

Řád Suvorova 1. stupeň /1943-1991/
Order of Suvorov, 1st Class /1943-1991/
Opден Суворова I степени
-

DD.MM.RRRR

Řád Bohdana Chmělnického, 1. stupeň
Order of Bohdan Chmielnicki, 1st Class
Opден Богдана Хмелницкого 1-й степени
-

DD.MM.RRRR

Leninův řád /1956-1991/
Order of Lenin /1956-1991/
Opден Ленина
udělen třikrát

DD.MM.RRRR

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

DD.MM.RRRR

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

DD.MM.RRRR

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

DD.MM.RRRR

Řád Kutuzova, 1. stupeň /1943-1991/
Order of Kutuzov, 1st Class /1943-1991/
Opден Кутузова I степени
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/QHZMt
https://goo.gl/qXAdU
URL : https://www.valka.cz/Managarov-Ivan-Mefodjevic-t124995#433313Verze : 2
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!