Main Menu
User Menu

Malá Ida

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Malá Ida
Originální název:
Original Name:
Malá Ida
Další názvy:
Other Names:
(1280) Eghazas Ida, Fel Ida, (1330) Ida, (1324) Churke Ida, Pul Ida, (1331) Kyus Ida, (1332/5) Minor Ida, Superior Ida, Fel Yda, (1630) Kis Ida, (1808) Malá Ida, maďarsky Kisida.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°40'34.5"N 21°10'00.11"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1280
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V r. 1939-45 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.malaida.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Mala-Ida-t123595#420936Verze : 0
MOD