Main Menu
User Menu

Makarov, Konstantin Valentinovič

Makarov, Konstantin Valentinovich

Константин Валентинович Макаров

     
Příjmení:
Surname:
Makarov
Jméno:
Given Name:
Konstantin Valentinovič
Jméno v originále:
Original Name:
Константин Валентинович Макаров
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
admirál loďstva
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
18.06.1931 Tichoreck /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
03.08.2011 Moskva
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
- náčelník štábu Hlavného veliteľstva vojenského námorníctva
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
Joltuchovskij, V.M., Sulima, V.V., Kolesnikov, J.N: Admiraly i generali Vojenno-morskovo Flota SSSR:1961-1975, Sankt Peterburg 2013, ISBN 978-5-4386-0231-6, (Йолтуховский, В.М., Сулима, В.В., Колесников, Ю.Н. - Адмиралы и генералы Военно-морского флота СССР: 1961-1975)
URL CZ: https://www.valka.cz/Makarov-Konstantin-Valentinovic-t235384#650539Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Makarov-Konstantin-Valentinovich-t235384#650539Version : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Makarov
Jméno:
Given Name:
Konstantin Valentinovič
Jméno v originále:
Original Name:
Константин Валентинович Макаров
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.04.1975 kontradmirál
30.04.1982 viceadmirál
29.04.1985 admirál
14.11.1989 admirál loďstva
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
DD.12.1973-25.04.1975 Velitel : 7. divize ponorek
25.04.1975-DD.11.1975 Velitel : 7. divize ponorek
DD.MM.1981-30.04.1982 Náčelník štábu : Baltská flota - 2. formování
30.04.1982-DD.02.1985 Náčelník štábu : Baltská flota - 2. formování
DD.02.1985-29.04.1985 Velitel : Baltská flota - 2. formování
29.04.1985-DD.12.1985 Velitel : Baltská flota - 2. formování
30.12.1985-14.11.1989 Náčelník štábu : Hlavní velitelství vojenského námořnictva
14.11.1989-12.09.1992 Náčelník štábu : Hlavní velitelství vojenského námořnictva

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.1949-DD.MM.RRRR vstup do Červenej armády
DD.MM.1992-DD.MM.RRRR v zálohe
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.RRRR

Řád rudé hvězdy
Order of the Red Star
Opден Красная Звезда
-

DD.MM.RRRR

Leninův řád /1956-1991/
Order of Lenin /1956-1991/
Opден Ленина
-

DD.MM.RRRR

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

MM.DD.RRRR

Řád říjnové revoluce
Order of October Revolution
Орден Октябрьской Революции
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Joltuchovskij, V.M., Sulima, V.V., Kolesnikov, J.N: Admiraly i generali Vojenno-morskovo Flota SSSR:1961-1975, Sankt Peterburg 2013, ISBN 978-5-4386-0231-6, (Йолтуховский, В.М., Сулима, В.В., Колесников, Ю.Н. - Адмиралы и генералы Военно-морского флота СССР: 1961-1975)
URL CZ: https://www.valka.cz/Makarov-Konstantin-Valentinovic-t235384#650541Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Makarov-Konstantin-Valentinovich-t235384#650541Version : 0
MOD