Main Menu
User Menu

Magnezitovce

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Magnezitovce
Originální název:
Original Name:
Magnezitovce
Další názvy:
Other Names:
Mníšany – (1427) Monorethe, (1773) Mnissany, Mníšany, maďarsky Mnísany, Baráttelke.


Kopráš – (1551) Kopras, (1808) Kopráš, maďarský Koprás, Korpás.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°40'06.25"N 20°13'31.40"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1427
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Mníšany - Zvonica klasicistická zo začiatku 19. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec Magnezitovce vznikla v roku 1960 zlúčením obcí Mníšany a Kopráš.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.magnezitovce.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Magnezitovce-t127010#429928Verze : 0
MOD