Main Menu
User Menu

M577 - foto?

Diskuse
Nebylo li by možno sehnat alespoň odkaz na další fotky tohoto velitelského vozidla? Vlastním rozpracovaný model a nemám dostatek podkladů pro dokončení a kamufláž s popisem jednotek. Laughing Díky.
URL : https://www.valka.cz/M577-foto-t29344#103443Verze : 0
Jestli si model ještě nedodělal napiš jakou kamufláž by sis představoval,mužu posloužit hlavně s období vietnamského konfliktu.
URL : https://www.valka.cz/M577-foto-t29344#115628Verze : 0
Ještě je v krabičce už několik let. Teď si chci koupit stříkací pistolku a jít konečně na to. Jen jsem sháněl nějakou prima kamufláž abych si moc nemusel vymýšlet vzory z hlavy.
URL : https://www.valka.cz/M577-foto-t29344#116362Verze : 0
Na websitu www.armouredacorn.com jsou .pdf soubory s různými kamuflážemi např kanadských, amerických a dalších vozidel - jsou tam zcela pozitivně i M-577 ve vcelku jednoduché a přitom efektní třítónové kamufláži.
Mohu doporučit - zajímavé...
URL : https://www.valka.cz/M577-foto-t29344#116680Verze : 0
To palič - velmi moc děkuji. Je to prostě super. Tolik podkladů jsem jěště neviděl. Ještě jednou díky.
URL : https://www.valka.cz/M577-foto-t29344#116949Verze : 0
To Palič - tak jsem si v klidu prohlédl ty M-577 a vybral jsem si kamufláž. Laughing S mejvětší pravděpodobností to bude ta kanadská určená pro evropu. Wink Jenom bych chtěl prosím poradit, kde by se daly sehnat popisky současného kanadského velitelství s poznávacíma značkama. Confused: Na těch kamuflážích jsou jen kamufláže maximálně s javorovým listem na boku a značení kanadských jednotek je jen do roku 1945. Sad proto se ptám jestli bys byl ochotný mi pomoct a najít odkaz na nějakou stránku s tímto značením? Laughing
URL : https://www.valka.cz/M577-foto-t29344#118090Verze : 0
To „léťa“:
Je mi líto, ale asi Tě budu muset zklamat – na netu jsem našel jedinou fotografii M-577 v kanadských barvách, jejíž vypovídací hodnota je z mého pohledu minimální, protože je rozeznatelné pouze označení volacím znakem (callsign) a dá se vytušit, že na vlnolamu je obvyklá „SPZ“ CANADA s 5ti-místným číslem. Z fotografie taky vyplývá, že jde pravděpodobně o některou z modernizovaných M-577 (A1-3…) vzhledem k tomu, že má nad blatníky vzadu nádrže… Ta fotografie (je samozřejmě přiložena) potvrzuje tendenci používaných kamuflážních barev velmi rychle měnit odstín a „křídovatět“. Není vidět ani jiné označení, tudíž nezbývá nic jiného, než „aproximovat“ schéma a označení vozidla…
Na stejném serveru je (myslím, že v části Canadian Vehicles Marking – je tam společně s Leopardem 1) totiž .pdf soubor označený CVM%20Part%202%20(4CMBG) s kamufláží OT M-113, které nese v podstatě kompletní označení 2 mechanizovaného praporu 4 kanadské mechanizované brigády v SRN…. Stačí tedy jen hledat, soubor najít… a „upravit“ číslo na „SPZ“ a z označení mechanizované roty udělat znak velitelství praporu nebo přímo velitelství brigády (Kanaďané používají totiž obvyklý systém, známý z map NATO – taktické značky…).


Až vše uděláš a vypipláš, je třeba připravit se psychicky na to, že v té chvíli (nebo o pár dnů později) se objeví kompletní vícepohledová studie kamufláže právě toho konkrétního vozidla s daným volacím znakem, která bude podložena sérí fotografií, které budou zachycovat všechny detaily a naprosto nevyvratitelně budou dokazovat, že vše, co jsi vytvořil, bylo či je ve skutečnosti úplně jinak…


Takový je život, nic nenaděláš – vždyť i stavba modelu s kamufláží a označením „z krabičky“ je přece také „sázkou do loterie“ – to proto, že i výrobci modelů si mnohdy ulehčují práci s hledáním podkladů a „aproximují“ výše popsaným způsobem… a v mnoha případech k tomu přistupují podstatně „divočejším“ způsobem…
URL : https://www.valka.cz/M577-foto-t29344#119428Verze : 0
Díky moc za snahu, bohužel takový je život. Nedá se nic dělat, uvidím, jak to dopadne. Možná nakonec bude má M-577 v barvách Německa, na ty je docela dost podkladů. I když ta Kanada mě stále láká.
URL : https://www.valka.cz/M577-foto-t29344#119446Verze : 0
To „léťa“:
Člověče, jak tak čtu Tvůj předchozí příspěvek, připomíná mi to něco jako internetové akce ve Spojených státech ve stylu: …“když mi nepošlete 10,00 nebo 15,00 či 30,00 a snad dokonce 50,00 USD, zabiju svého králíčka a na hrobeček mu dám křížek“…
Na německé M-577 je určitě spousta podkladů, to Ti věřím, aktuální by byla třeba M-577 v polských barvách, ale co se takhle k problému postavit prsama a dát do kupy nějakou raritku – co třeba Nový Zéland???


Podívej se na přiložené fotografie – vypadá to jako zajímavá kamufláž? – je to docela obyčejná „americká“ MERDC – ale na Novém Zélandu, kde jsou takto kamuflována vozidla, používaná ve WAIOURU TRAINING AREA!
Vozidlo patří velitelské rotě (HQ Squadron) Queen Alexandra’s Regiment, RNZAC (Royal New Zealand Armoured Corps), který vychází z tradic pluku Queen Alexandra’s Mounted Rifles….
K tomu jméno AARDVARK, identifikační číslo NZ 32479 (na černém poli pod levou skupinou světlometů vpředu a vzadu vpravo pod držákem kanystru, totéž zopakováno na bocích korby - bez písmen, jen černou barvou přímo na kamufláži). AOS je číslo 101 na žluto červeném, horizontálně děleném znaku na předním pravém blatníku, tamtéž maličký žlutý terč s „mostním číslem“. Na čelním pancíři je dále „kiwi“ a znak pluku na bocích vozidla (oba obrázky přiloženy). Volací znak 1ØB (ONE ZERO BRAVO), sundané „sukně“, k tomu pro srovnání i M-113A1 a Scorpion ve stejných barvách, jak vypadají uniformy vojáků taky vyčteš, co Ty na to, člověče?


A nebo se na to vy..er a „zabij si svého králíčka“…, ne, že bych měl něco proti maltézským křížům, ale čeho je moc, toho je příliš.
URL : https://www.valka.cz/M577-foto-t29344#119516Verze : 0
OK s tím už by se dalo docela dobře poprat. Jo asi do toho pujdu, ale určitě to nebude v blízkém horizomtu. Teď sedím u počítače a teče mi pot po zádech. snad to necham na dloooouhé zimní večery. Opravdu se s tím zkusím popasovat pokud do té doby neseženu něco víc k označování moderní kanadské armády. To jejich kamuflážní schema mi vážně nedá spát. I když ono New Zeeland asi taky moc nebude na soutěžích k vidění žejo? Tím tedy nechci říct, že by moje modely stály za to ukazovat někde na soutěžích, možná tak někde v temném koutku pod plachtou.
URL : https://www.valka.cz/M577-foto-t29344#119550Verze : 0
To léťa:
Žádný vymlouvání, kamarádíčku! Očekávám prezentaci tohoto modelu na konci září - autocamp Křivonoska u Hluboké nad Vltavou - každoroční setkání modelářů, nejen modelářská soutěž, ale taky spousta dalších doprovodných akcí...
URL : https://www.valka.cz/M577-foto-t29344#119669Verze : 0
to léťa pokud jde o ukazování pak na Křivonosce se nemusíš bát Smile modely vystavujeme anonymně a pro tebe můžeme speciálně zařídit přejímku pod rouškou noci Smile ale když uděláš tu NZ (tedy kiváckou ) kamo tak třeba vyhlásíme speciální soutěž o nejlepšího kiviho Smile koneckonců zrovna mne napadl jeden zajímavý nápad
URL : https://www.valka.cz/M577-foto-t29344#119678Verze : 0
Křivonoska je pro mně trošičku z ruky a s mým tempem 1modýlek asi za 5 let - nevím, nevím. Možná je prezentace tady na foru v chlubítku ale na Křivonosce? Já vím Palič by si to za zásluhy nejen přál, ale dokonce by to byla pro nme povinnost ba dokonce čest vystavit model který vznikl díky jeho podkladům, ale (zase ta výmluva) zřejmě spíš ne.
URL : https://www.valka.cz/M577-foto-t29344#119813Verze : 0
Tak jsem ještě několikrát projel všechny fotky M-577 co se mi jich do počítače nasbíralo a našel jsem několik kanadských na kterých lze s největší pravděpodobností rozpoznat označení vozidel. Tak asi půjdu do té kanady. Teď už je to jenom na náhodě Idea , jakou variantu udělám Kiwi - Canada Rolling Eyes
URL : https://www.valka.cz/M577-foto-t29344#119974Verze : 0
To palič a Bitaxe. Chlapi promiňte, že píšu až teď, je rozhodnuto. Má M-577 bude kanadská verze. Podklady jsem sehnal, tak na tom makam. Taky ježíšek byl štědrý a přinesl mi stříkací pistolku, tak se na té 577 aspoň trochu naučim nějaké ty techniky. Moc Vám oběma děkuji za pomoc při hledání podkladů a až model bude hotový, určitě se jeho fotky objeví v chlubítku.
URL : https://www.valka.cz/M577-foto-t29344#140991Verze : 0