Main Menu
User Menu

Lom nad Rimavicou

okr. Brezno

     
Název:
Name:
Lom nad Rimavicou
Originální název:
Original Name:
Lom nad Rimavicou
Další názvy:
Other Names:
Forgaczfalva (1799), Lom (1802), Forgáčka (1808), Lôm (1920); maďarsky Forgácsfalva
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Brezno
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°38'29.62"N 19°38'54.93"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1799
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky, postavený bol v rokoch 1812-1818, klasicistický sloh
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Počas SNP tu bola vojenská nemocnica.

3.7.1956 pri obci v časti Poľanská havaroval D-47 od 1. dlp, letiacim z Pardubíc do Prešova. Zahynulo 5 (6?) členov osádky a 15 vojakov z povolania.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.lomanadrmavicou.ocu.sk ; www.denik.cz; https://www.vvzs.mil.sk/62889/?pg=1
URL : https://www.valka.cz/Lom-nad-Rimavicou-t126259#428325Verze : 0
MOD