Main Menu
User Menu

Lipovany

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Lipovany
Originální název:
Original Name:
Lipovany
Další názvy:
Other Names:
Ruhman (1238), Rohman (1335), Kysorohman, Felsorohman (1478), Egyhazas Rohman, Felsew Rohman(1496), Nagy Rohman, Kysrohman (1503), Kis Romhány, Nagy Romhány (1828), Lipovany (1952).
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°13'13.50"N 19°42'30.99"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1238
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec vznikla v roku 1952 odčlenením osady Romháň od obce Pleš. V rokoch 1938-1945 bola obec pripojená ku Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.lipovany.sk
URL : https://www.valka.cz/Lipovany-t126754#429294Verze : 0
MOD