Main Menu
User Menu

Lieskovany

okr. Spišská Nová Ves

     
Název:
Name:
Lieskovany
Originální název:
Original Name:
Lieskovany
Další názvy:
Other Names:
(1277) Lescoch, (1328) Liskuan, (1332) Stoyk, (1435) Lezkowan, (1464) Stokfalva alias Lyskowan, (1427) Monyoros, (1564) Monioros, Leczkocz, (1773) Leskowjan, (1920) Leskoviany, (1927) Lieskoviany, (1946) Lieskovany, maďarsky Leszkovján, Leszkovány, nemecky Haselsdorf, Sleckensdorf.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Spišská Nová Ves
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°55'41.3"N 20°36'09.15"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1277
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Do roku 1990 bola súčasťou – miestnou časťou mesta Spišská Nová Ves.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.lieskovany.ocu.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Lieskovany-t125338#425676Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Spisska-Nova-Ves-t125338#425676Version : 0
MOD