Main Menu
User Menu

Licince

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Licince
Originální název:
Original Name:
Licince
Další názvy:
Other Names:
(1243) Lincha, (1318) Lynce, (1320) Lyuche, Luce, (1427) Lyche, (1572) Licince, (1590) Linzinche, (1808) Licynec, (1920) Licince; maďarsky Lice.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°32'17.5"N 20°17'53.41"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1243
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kaštiele dva kaštiele z konca 18. storočia
- Kostol rímskokatolícky klasicistický z roku 1830 postavený na mieste gotického
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1945 boli Licince pripojené k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.obeclicince.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Licince-t127008#429926Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Revuca-t127008#429926Version : 0
MOD