Main Menu
User Menu

Leváre

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Leváre
Originální název:
Original Name:
Leváre
Další názvy:
Other Names:
(1427) Lewarth, (1920) Gemerské Leváre, (1927) Lévárt, (1948) Strelnice, (1992) Leváre; maďarsky Lévárt, Levárt.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°30'48.52"N 20°15'15.55"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1247
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky z roku 1873, postavený na mieste dreveného z roku 1732
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1945 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Levare-t127006#429924Verze : 0
MOD