Main Menu
User Menu

Letištní oblastní velitelství 10/XII

Airfield Regional Headquarters 10/XII / Flughafen-Bereichs-Kommando 10/XII

     
Název:
Name:
Letištní oblastní velitelství 10/XII
Originální název:
Original Name:
Flughafen-Bereichs-Kommando 10/XII
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.03.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Letištní oblastní velitelství Guise
Datum zániku:
Disbanded:
DD.10.1944
Nástupce:
Successor:
rozpustené
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.03.1941-DD.08.1944 Letecká župa Západní Francie
Dislokace:
Deployed:
30.03.1941-DD.08.1944 Morlaix, Fliegerhorst Morlaix /
Velitel:
Commander:
30.03.1941-30.06.1941 Berthold, Friedrich (Generalmajor)
01.07.1941-DD.03.1943 Misselder, Johannes (Oberst)
10.03.1943-15.03.1944 Hückel, Hans (Generalmajor)
16.03.1944-DD.06.1944 Notti, Erwin (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.06.1941-DD.10.1942 Velitelství letecké základny E 9/XII
DD.10.1942-DD.02.1943 Velitelství letecké základny A 225/XII

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
http://www.ww2.dk/ground/flibo/kfb/10-12.html
URL : https://www.valka.cz/Letistni-oblastni-velitelstvi-10-XII-t163046#494830Verze : 0
MOD