Main Menu
User Menu

Letecký okruh I [1934-1937]

I Air District / Luftkreis-Kommando I

     
Název:
Name:
Letecký okruh I
Originální název:
Original Name:
Luftkreis-Kommando I
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1934
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.10.1937
Nástupce:
Successor:
Letecký okruh 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1934-12.10.1937 Říšské ministerstvo letectví
Dislokace:
Deployed:
01.04.1934-12.10.1937 Königsberg

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Wachenfeld, Edmund ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Schweickhard, Karl Friedrich ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Förster, Helmuth ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Süßmann, Wilhelm ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1935-12.10.1937 Vyšší velitelství protiletadlového dělostřelectva v leteckém okruhu I

Ručně vyplněné položky:
01.10.1935-12.10.1937 Vyšší velitelství protiletadlového dělostřelectva v leteckém okruhu I
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letecká skupina 1
01.10.1935-12.10.1937 Letecký spojovací pluk 11
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Do 31. března 1935 bylo toto velitelství označováno krycím názvem Vyšší letecký úřad I (Gehobenes Luftamt I).
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/hq/lkk1.htm
URL : https://www.valka.cz/Letecky-okruh-I-1934-1937-t9281#422375Verze : 0
MOD