Main Menu
User Menu

Letecké velitelství Baltské moře [1941-1941]

Air Command Baltic Sea / Fliegerführer Ostsee

     
Název:
Name:
Letecké velitelství Baltské moře
Originální název:
Original Name:
Fliegerführer Ostsee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
27.10.1941
Nástupce:
Successor:
Letecké velitelství Jih
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1941-27.10.1941 Letecká armáda 1
Dislokace:
Deployed:
01.04.1941-DD.06.1941 Swinemünde, ? /
DD.06.1941-DD.08.1941 Metgethen
DD.08.1941-27.10.1941 Riga, ? /

Velitel:
Commander:
01.04.1941-31.07.1941 Wild, Wolfgang von (Oberstleutnant)
01.08.1941-27.10.1941 Wild, Wolfgang von (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1941-27.10.1941 Průzkumná skupina 125 (námořní)
DD.06.1941-27.10.1941 Bombardovací skupina 806
12.09.1941-17.09.1941 I. skupina Bombardovací eskadry 77
21.09.1941-18.10.1941 1. letka Pobřežní letecké skupiny 506
21.09.1941-18.10.1941 3. letka Pobřežní letecké skupiny 506
21.09.1941-18.10.1941 Pobřežní letecká skupina 506

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/hq/ostsee.htm
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Letecke-velitelstvi-Baltske-more-1941-1941-t9609#431696Verze : 0
MOD