Main Menu
User Menu

Letecká župa XVII [1938-1945]

17th Air Region / Luftgau-Kommando XVII

     
Název:
Name:
Letecká župa XVII
Originální název:
Original Name:
Luftgau-Kommando XVII
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
21.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1938-18.03.1939 Velitelství letectva Rakousko
19.03.1939-01.01.1943 Letecká armáda 4
01.01.1943-27.01.1944 Velitelství letectva Střed
27.01.1944-01.03.1945 Letecká armáda Říše
01.03.1945-21.04.1945 Letecká armáda 4
Dislokace:
Deployed:
01.07.1938-21.04.1945 Vídeň

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Hirschauer, Friedrich ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Bogatsch, Rudolf ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Fröhlich, Stefan ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Doerstling, Egon ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Bassenge, Gerhard ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Schöbel, Otto ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Kathmann, Walter ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Longin, Anton ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Körner, Herbert ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.09.1942-DD.MM.1943 Protiletadlová dělostřelecká brigáda XVI
DD.12.1943-DD.02.1945 24. protiletadlová dělostřelecká divize
DD.MM.1943-DD.12.1943 Protiletadlová dělostřelecká brigáda 16
DD.05.1944-DD.03.1945 Protiletadlová dělostřelecká brigáda 7
DD.10.1944-DD.11.1944 Protiletadlová dělostřelecká brigáda 4

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/ground/hq/lgxvii.htm
URL : https://www.valka.cz/Letecka-zupa-XVII-1938-1945-t124580#424105Verze : 0
MOD