Main Menu
User Menu

Letecká župa XII/XIII [1941-1943]

12th/13th Air Region / Luftgau-Kommando XII/XIII

     
Název:
Name:
Letecká župa XII/XIII
Originální název:
Original Name:
Luftgau-Kommando XII/XIII
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.01.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká župa XII
Datum zániku:
Disbanded:
18.05.1943
Nástupce:
Successor:
Letecká župa XII
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.01.1941-21.03.1941 Letecká armáda 3
21.03.1941-18.05.1943 Velitelství letectva Střed
Dislokace:
Deployed:
30.01.1941-18.05.1943 Wiesbaden

Velitel:
Commander:
30.01.1941-18.05.1943 Heilingbrunner, Fritz ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Ziervogel, Max ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Giese, Herbert ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1941-01.01.1943 5. protiletadlová dělostřelecká divize
DD.12.1942-DD.03.1943 Protiletadlová dělostřelecká brigáda VI

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/ground/hq/lgxii.htm
URL : https://www.valka.cz/Letecka-zupa-XII-XIII-1941-1943-t124586#424111Verze : 0
MOD