Main Menu
User Menu

Letecká župa VI [1938-1945]

6th Air Region / Luftgau-Kommando VI

     
Název:
Name:
Letecká župa VI
Originální název:
Original Name:
Luftgau-Kommando VI
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.02.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká župa X
Datum zániku:
Disbanded:
02.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.02.1938-01.02.1939 Skupinové velitelství letectva 2
01.02.1939-21.03.1941 Letecká armáda 2
21.03.1941-05.02.1944 Velitelství letectva Střed
05.02.1944-DD.02.1945 Letecká armáda Říše
DD.02.1945-DD.04.1945 Velitelství letectva Západ
Dislokace:
Deployed:
04.02.1938-02.04.1945 Münster

Velitel:
Commander:
04.02.1938-01.01.1940 Schmidt, August (Generalmajor)
01.01.1940-01.01.1941 Schmidt, August (Generalleutnant)
01.01.1941-02.04.1945 Schmidt, August (General der Flakartillerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/ground/hq/lgvi.htm
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Letecka-zupa-VI-1938-1945-t124535#424023Verze : 0
MOD

Český název Originální název Příjmení, jméno (hodnost, akademický titul) Dislokace
Letecká župa VI Luftgaukommando VI . Münster
Nadřízené velitelství ke 22. září 1938
Letecké skupinové velitelství 2 Luftwaffengruppenkommando 2 . Braunschweig
Personální obsazení ke 22. září 1938
Velitel Kommandeur Schmidt, August (General Major) .
Náčelník štábu a současně operační důstojník (Ia) Chef des Stabes und zugleicht Ia Ziervogel, Max (Oberstleutnant, Dr) .
Přednosta spojovacího (telegrafního) vojska Nachrichtenführer Scheuner, ? (Major (E)) .
Přednosta hospodářské správy Quartermeister Mensch, Fritz (Oberst (E)) .
Přednosta personálního oddělení Abtailungsleiter II (Personalabtailung) Sonnenburg, Herbert (Oberst) .
Přednosta župního zdravotnictva Luftgauarzt Pohl von Pollenburg, ? (Oberstabsartz, Dr.)
Podřízené jednotky ke 22. září 1938
Velitelství protivzdušné obrany 4 Luftverteidigungskommando 4 Steudemann, Kurt (Oberst) Münster
Spojovací (telegrafní) pluk letecké župy 6 Luftgaunachrichtenregiment 6 ? Gütersloh, Fliegerhorst Gütersloh /
Zdravotnický oddíl letecké župy 6 Luftgausanitëtsabteilung 6 ? Münster-Loddenheide


Literatura Stehlík, Eduard: Organizace německé branné moci 22. září 1938, In: Historie a Vojenství, Ročník LVIII, Číslo 1/2009
URL : https://www.valka.cz/Letecka-zupa-VI-1938-1945-t124535#424513Verze : 0
MOD