Main Menu
User Menu

Letecká župa V [1944-1945]

5th Air Region / Luftgau-Kommando V

     
Název:
Name:
Letecká župa V
Originální název:
Original Name:
Luftgau-Kommando V
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.09.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká župa Západní Francie
Datum zániku:
Disbanded:
02.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.09.1944-02.04.1945 Letecká armáda Říše
Dislokace:
Deployed:
06.09.1944-02.04.1945 Stuttgart

Velitel:
Commander:
06.09.1944-20.09.1944 Drum, Karl (General der Flieger)
21.09.1944-02.04.1945 Rieckhoff, Herbert (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pilger, ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Jebens, Claus ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1944-DD.10.1944 Protiletadlová dělostřelecká brigáda 5
DD.09.1944-DD.11.1944 Protiletadlová dělostřelecká brigáda 12
DD.09.1944-DD.10.1944 Protiletadlová dělostřelecká brigáda 9

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/ground/hq/lgv.htm
URL : https://www.valka.cz/Letecka-zupa-V-1944-1945-t125021#425042Verze : 0
MOD