Letecká župa III [1938-1941]

3rd Air Region / Luftgau-Kommando III

     
Název:
Name:
Letecká župa III
Originální název:
Original Name:
Luftgau-Kommando III
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.02.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká župa IV
Datum zániku:
Disbanded:
DD.12.1941
Nástupce:
Successor:
Letecká župa III/IV
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.02.1938-01.02.1939 Skupinové velitelství letectva 1
01.02.1939-24.03.1941 Letecká armáda 1
24.03.1941-DD.12.1941 Velitelství letectva Střed
Dislokace:
Deployed:
04.02.1938-DD.12.1941 Berlín

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Sponeck,Hans von ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Weise, Hubert ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Hoffmann, Gerhard ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Haubold, Karl Alfred ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Schwabedissen, Walter ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Olbrich, Herbert ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Bassenge, Gerhard ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Koeppen, Hans ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1938-01.07.1939 Velitelství protivzdušné obrany Štětín
12.05.1939-15.05.1939 I. skupina Stíhací eskadry 54
DD.10.1940-DD.08.1941 Protiletadlová dělostřelecká brigáda II
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Protiletadlová dělostřelecká brigáda I
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství protivzdušné obrany 1
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství protivzdušné obrany 1
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství protivzdušné obrany Hannover

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/ground/hq/lgiii.htm
URL : https://www.valka.cz/Letecka-zupa-III-1938-1941-t124530#424018Verze : 0
MOD

Český název Originální název Příjmení, jméno (hodnost, akademický titul) Dislokace
Letecká župa III Luftgaukommando III . Berlin
Nadřízené velitelství ke 22. září 1938
Letecké skupinové velitelství 1 Luftwaffengruppenkommando 1 . Berlin
Personální obsazení ke 22. září 1938
Velitel Kommandeur Weise, Hubert (General Leutnant) .
Náčelník štábu a současně operační důstojník (Ia) Chef des Stabes und zugleicht Ia Schwabedissen, Walter (Oberst) .
Přednosta spojovacího (telegrafního) vojska Nachrichtenführer Riba, ? (Major) .
Přednosta hospodářské správy Quartermeister Scherkamp, Otto (Oberstleutnant (E)) .
Přednosta personálního oddělení Abtailungsleiter II (Personalabtailung) Reisch, ? (Major (E)) .
Přednosta župního zdravotnictva Luftgauarzt Süßbrich, ? (Oberstabsartz, Dr.)
Podřízené jednotky ke 22. září 1938
Velitelství protivzdušné obrany 1 Luftverteidigungskommando 1 Hoffmann, Gerhard (Oberst) Berlin
Velitelství protivzdušné obrany 2 Luftverteidigungskommando 2 Kolb, Alexander (Oberst) Stettin
Spojovací (telegrafní) pluk letecké župy 3 Luftgaunachrichtenregiment 3 Schützek, Eduard (Oberstleutnant) Berlin-Kladow
Zdravotnický oddíl letecké župy 3 Luftgausanitëtsabteilung 3 ? Berlin


Literatura Stehlík, Eduard: Organizace německé branné moci 22. září 1938, In: Historie a Vojenství, Ročník LVIII, Číslo 1/2009
URL : https://www.valka.cz/Letecka-zupa-III-1938-1941-t124530#424506Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!