Main Menu
User Menu

Letanovce

okr. Spišská Nová Ves

     
Název:
Name:
Letanovce
Originální název:
Original Name:
Letanovce
Další názvy:
Other Names:
(1250) Lethon, (1280) Letun, (1299) Lapis Refugii, (1307) Lapis Leton, Letong, (1319) Locus Refugii seu Letenkew, Letonkew, (1773) Letanowcze, (1786) Letanowce, maďarsky Letánfalu, Létánfalva, nemecky Lettensdorf.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Spišská Nová Ves
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°58'47.1"N 20°28'01.27"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1250
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky pôvodne neskororománsky z polovice 13. storočia, prestavaný v 14. storočí, zbarokizovaný v 18. storočí
Zrúcaniny kláštora na Kláštorisku zo začiatku 14. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodisko:
Emil Jurkovich (1857 – 1936), historik
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.letanovce.eu
URL CZ: https://www.valka.cz/Letanovce-t125337#425674Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Spisska-Nova-Ves-t125337#425674Version : 0
MOD