Main Menu
User Menu

Lentvora

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Lentvora
Originální název:
Original Name:
Lentvora
Další názvy:
Other Names:
Kozmalehotha (1446), Linterlehothaya a. n. Kozmahaza (1447), Lentowa (1786), Lentvora (1808); maďarsky Lentvora, Lentö.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°22'23.7"N 19°27'02.57"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1446
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol evanjelický klasicistický z roku 1810
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Lentvora-t126755#429297Verze : 0
MOD