Main Menu
User Menu

Lehká protiletadlová baterie 15 [1939-1944]

15th Light Anti-Aircraft Battery / Ľahká protilietadlová batéria 15

     
Název:
Name:
Lehká protiletadlová baterie 15
Originální název:
Original Name:
Ľahká protilietadlová batéria 15
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.10.1939-01.10.1940 Hlavní vojenské velitelství
01.10.1940-22.06.1941 Dělostřelecký protiletadlový oddíl VI
22.06.1941-07.07.1941 2. divise
07.07.1941-25.07.1941 Rýchla brigáda
25.07.1941-30.08.1944 Dělostřelecký protiletadlový oddíl VI
Dislokace:
Deployed:
20.10.1939-30.08.1944 Bratislava, kasárny /
07.07.1941-25.07.1941 východoevropské válčiště
25.07.1941-30.08.1944 Bratislava, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 20mm Oerlikon
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Lehka-protiletadlova-baterie-15-1939-1944-t187761#545880Verze : 2
MOD