Main Menu
User Menu

Lavička, Vladimír

     
Příjmení:
Surname:
Lavička
Jméno:
Given Name:
Vladimír
Jméno v originále:
Original Name:
Vladimír Lavička
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
Ing.
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
02.11.1953 Mariánské Lázně /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
zástupce velitele pozemních sil
zástupce velitele společných sil
ředitel sekce personální MO
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
člen Vědecké rady University obrany Brno
účastnil se misí IFOR a SFOR
Záslužný kříž MO ČR III. stupně
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
https://www.army.cz/scripts/detail.php?id=9269
www.army.cz
URL : https://www.valka.cz/Lavicka-Vladimir-t109455#387010Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Lavička
Jméno:
Given Name:
Vladimír
Jméno v originále:
Original Name:
Vladimír Lavička
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.1972-DD.MM.1974 dvouletá důstojnická škola s maturitou, Martin
DD.MM.1977-DD.MM.1980 Vysoká vojenská škola pozemního vojska, Vyškov
DD.MM.1986-DD.MM.1989 Vojenská akademie, Brno (postgraduální studium)
DD.MM.2000-DD.MM.2001 Královská akademie obranných studií, Londýn
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.MM.RRRR plukovník
28.10.2003 brigádní generál
28.10.2005 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
30.11.1991-31.12.1992 Velitel : 21. protitankový oddíl
DD.MM.1994-DD.MM.1996 Velitel : 46. dělostřelecký oddíl

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.1974-DD.MM.1984 velitelské funkce na úrovni četa, baterie, oddíl
DD.MM.1985-DD.MM.1989 zástupce velitele, 71. (?) kanónová dělostřelecká brigáda
DD.MM.1991-DD.MM.1991 velitel, 21. protitankový oddíl
DD.MM.1994-DD.MM.1996 velitel, 46. dělostřelecký oddíl
DD.MM.1996-DD.MM.RRRR mise IFOR
DD.MM.1996-DD.MM.RRRR zástupce velitele, 4. brigáda rychlého nasazení
DD.MM.1999-DD.MM.RRRR náčelník odboru bojové přípravy - zástupce náčelníka sekce operační a bojové přípravy Velitelství pozemního vojska
DD.MM.2000-DD.MM.RRRR velitel kontingentu SFOR, 43. mechanizovaný prapor
DD.MM.2002-DD.MM.RRRR náčelník odboru plánování Velitelství pozemních sil
01.07.2003-30.11.2003 zástupce velitele, Velitelství pozemních sil
01.12.2003-27.10.2005 zástupce velitele, Velitelství společných sil
28.10.2005-DD.MM.RRRR ředitel sekce personální Ministerstva obrany
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.1981

Medaile za službu vlasti
Medal for Service to the Homeland
-

DD.MM.1986

Medaile Za zásluhy o obranu vlasti
The Medal of the Merits in the Defence of the Country
-

DD.MM.1998

Medaile Armády České republiky III. stupně
Medal of the Army of the Czech Republic 3rd Degree
-

DD.MM.2003

Záslužný kříž ministra obrany České republiky III. stupně
Cross of Merit of the Minister of Defence of the Czech Republic 3rd Grade
-

DD.MM.2003

Medaile Armády České republiky II. stupně
Medal of the Army of the Czech Republic 2nd Degree
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.army.cz/scripts/detail.php?id=9269
www.army.cz
URL : https://www.valka.cz/Lavicka-Vladimir-t109455#509761Verze : 0
MOD