Main Menu
User Menu

Landwasserschlepper - dokonalej model

Diskuse
IMHO dokonalej model

zbytek modelu zde
URL : https://www.valka.cz/Landwasserschlepper-dokonalej-model-t63023#225075Verze : 0
muzu jeste poprosit o uvedeni zdroje k tomu predchozimu prispevku / fotografii ? diky !
URL : https://www.valka.cz/Landwasserschlepper-dokonalej-model-t63023#225080Verze : 0
MOD
v tomto pripade bych to klidne nechal, protoze se jedna o skutecne pekne do detailu vypracovany model, ktery v realu asi nikde neuvidime, priklanim se za jeho ponechani zde.
URL : https://www.valka.cz/Landwasserschlepper-dokonalej-model-t63023#225085Verze : 0
MOD
Ten příspěvek s modýlkem jsem radši přesunul sem (pokud je toto špatná sekce, tak prosím odpovědné osoby, ať to přesunou na lepší destinaci), ať v technice nevznikají nějaké precedenty pro vkládání obrázků plast. modelů. Smile
URL : https://www.valka.cz/Landwasserschlepper-dokonalej-model-t63023#225092Verze : 0
MOD
No já bych poněkud polemizoval i s tím že je to "pěkný model" ten komín nahoře je vývod výfuků a montovat do něj kulomet je poněkud nesmyslné, podobně montovat nůžkový dalekohled za ten komín kde z něj nikdo nic neuvidí je evidentní blbost (ty němci technicky většinou nedělali) podobně jako představa radisty ošlehaného výfukovými plyny, kotva zrezatělá tak že ji posádka našla asi někde po tak 50 letech lležení na břehu a řada dalších nesmyslů. Fotky na tyhle vozy jsou celkem známé, bohužel pro autora jsou vozy zřetelně udržované (asi proto že byly nasazeny jen málo) takže zchátralý stav znázorněný na modelu je věcí rovněž silně pochybnou (ale zas odpovídá španělské škole). Opravdu je mu lépe v modelářské sekci, s reálem moc společného nemá.
URL : https://www.valka.cz/Landwasserschlepper-dokonalej-model-t63023#225106Verze : 0
Ako sci-fi z Afriky 1975 je to veľmi pekné.
Chce to príbeh, nech to má šťavu.


Alkoholicky i inak neukojená tlupa zo stálej posádky z El-Alamejnu, sa v náhlom abstinenčnom stave rozhodla zachrániť zásoby životabudiča, ktorý nedorazil do prístavu po sabotáži kapitána tejto bárky. Sabotáž bola vykonaná v návale hnevu po tom, čo mu títo zvrhlíci "znásilnili", miestnemu rybárovi a civilnému zásobovačovi v jednej osobe, jeho jedinú ťavu. El Pedro Juan Lopez Mustafa Chiménez da Silva Násír (pre nedostatok času uvádzam skrátenú verziu mena) následne vstúpil do radov miestneho odporu proti nemeckej okupačnej správe. Jeho krycie meno MiG-MiG budilo u Nemcov oprávnený rešpekt. Jeho nekonvenčný prístup k odporu bol veľmi zahanbujúci. Tento prvý sprejer totiž zmaľovával všetku techniku a ožratých vojakov do neskutočných odtieňov. Po vytriezvení sa postihnutí stávali terčom dlhotrvajúceho posmechu. Laici ho brali za neuznaného umelca, kdežto historici za naivného kresliča. Koniec jeho odporu ukončila krutá smrť, keď sa snažil patinovať vyplavenú mínu z WWII, ktorá sa mu nezdala dosť hrdzavá. Zato bola ešte funkčná. Jeho záverečná osobná patina na morskej pláži bola vrcholom realizmu a zakrátko zmenila názor jeho niekdajších prívržencov k takémuto abstraktnému odporu.
Česť jeho pamiatke a nazdravie.
Gŕŕ...sorka, mám v sebe nejaké to percento.


P.S. Inak, ten žralok je sympaťák...............
URL : https://www.valka.cz/Landwasserschlepper-dokonalej-model-t63023#225108Verze : 0
MOD