Main Menu
User Menu

Kysak

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Kysak
Originální název:
Original Name:
Kysak
Další názvy:
Other Names:
(1330) Kezeg, Kozek, (1335) Kuzek, (1375) Kuzegh, (1773) Kisak, maďarsky Koszeg, Saroskoszeg.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°51'12.49"N 21°13'16.53"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1330
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Zrúcaniny gotického hradu z roku 1423 stál na mieste starého hradiska
Kostol- rímsko-katolícky románsko-gotický z konca 13. storočia, upravovaný v 19. storočí, interiér barok. z 18. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.kysak.sk
URL : https://www.valka.cz/Kysak-t123594#420935Verze : 0
MOD