Main Menu
User Menu

Kusaba, Tacumi

Tatsumi Kusaba / 草場辰巳

     
Příjmení:
Surname:
Kusaba
Jméno:
Given Name:
Tacumi
Jméno v originále:
Original Name:
草場辰巳 / くさば・たつみ
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
02.01.1888 ?, prefektura Šiga /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
17.09.1946 Tošima /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 4. armáda
velitel: 52. divize
velitel: 19. pěší brigáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/草場辰巳
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Kusaba-Tacumi-t187882#546159Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Kusaba
Jméno:
Given Name:
Tacumi
Jméno v originále:
Original Name:
草場辰巳 / くさば・たつみ
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-27.05.1908 Vojenská akadémia
13.12.1912-11.12.1915 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1908 podporučík
26.12.1911 poručík
25.10.1918 kapitán
06.08.1923 major
24.03.1928 podplukovník
01.08.1931 plukovník
01.08.1936 generálmajor
09.03.1939 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1931-01.08.1933 Velitel : 10. sekce (přeprava) 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
21.12.1942-07.02.1944 Velitel : 4. armáda

Ručně vyplněné položky:
25.12.1908-18.08.1916 9. peší pluk
18.08.1916-12.09.1918 pridelený k Generálnemu štábu
12.09.1918-26.12.1918 štábny dôstojník 1. železničnej línie
26.12.1918-20.04.1921 pridelený k Generálnemu štábu
20.04.1921-06.08.1923 pridelený k veleniu Korejskej armády
06.08.1923-25.10.1924 velitel ? praporu 4. peśí pluk
25.10.1924-20.12.1924 Inštruktor, Armádne vojnové kolégium
20.12.1924-02.12.1925 4. peší pluk
02.12.1925-DD.04.1928 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
30.08.1927-DD.04.1928 pridelený k Generálnemu štábu
26.12.1927-DD.04.1928 pridelený k Náornému velitelstvu
DD.04.1928-12.12.1928 pridelený k štábu 6. divízie
12.12.1928-16.03.1929 Sekcia armádnich ženistov?
12.12.1928-01.08.1929 Person=alna kancelária Ministertva armády
16.03.1929-01.08.1929 pridelený k Vojenskej zbrojnej fabrike
01.08.1929-01.08.1931 Kwantungská armáda (Juhomančurijská železnica)
01.08.1931-01.08.1933 náčelník 10. sekce (přeprava) 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.08.1933-15.03.1935 velitel 11. pešieho pluku
15.03.1935-01.03.1937 poradca pre prepravu v Manchuko
01.03.1937-30.10.1938 velitel 19. pešej brigády
30.10.1938-09.03.1939 velitel 2. železničného velitelstva
09.03.1939-01.10.1940 velitel železničného velitelstva Kwantungskej armády
01.10.1940-06.11.1941 velitel 52. divízie
06.11.1941-21.12.1942 velitel Kwantungskej obrannej armády
21.12.1942-07.02.1944 velitel 4. armády
07.02.1944-01.12.1944 pridelený k Generálnemu štábu
02.12.1944-16.12.1944 Reserva
16.12.1944-DD.09.1945 velitel Kontinentálnych železníc
DD.09.1945-DD.MM.1946 vojnový zajatec SSSR
17.09.1946-DD.MM.RRRR sebevražda vo vezení počas ćakania na proces
Vyznamenání:
Awards:

05.09.1929

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

05.07.1937

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

29.04.1940

Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
-

11.09.1940

Řád Posvátného pokladu 1. třídy
Order of Sacred Treasure 1st Class
瑞宝大綬章 / ずいほうだいじゅしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/草場辰巳
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Kusaba-Tacumi-t187882#546177Verze : 1
MOD